Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247964204
BFC247964204
Part No.:
BFC247964204
Datasheet:
ShinYuaBFC247964204.pdf
Description:
CAP FILM 0.2UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.2 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)