Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247964274
BFC247964274
Part No.:
BFC247964274
Datasheet:
ShinYuaBFC247964274.pdf
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.374 W (26.00mm x 9.50mm)
Height-Seated(Max):
0.886 (22.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)