Bellnix Co., Ltd. BTA12-12S12S
BTA12-12S12S
Part No.:
BTA12-12S12S
Package:
10-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
ShinYuaBTA12-12S12S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1.5W
  • Related Categories
Package/Case:
10-SMD Module, 7 Leads
Series:
BTA (1.5W)
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
18V
Voltage-Output1:
12V
Current-Output(Max):
125mA
Power(Watts):
1.5 W
Voltage-Isolation:
500 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
82%
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.66 L x 0.65 W x 0.33 H (16.8mm x 16.6mm x 8.5mm)