Bellnix Co., Ltd. BTJ24-15W100D
BTJ24-15W100D
Part No.:
BTJ24-15W100D
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaBTJ24-15W100D.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 30W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Bulk
Series:
BTJ (30W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
2
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
-15V
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
1A, 1A
Power(Watts):
30 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
91%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)