Mini-Circuits BW-40N100W+
BW-40N100W+
Part No.:
BW-40N100W+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
Attenuators
Package:
Datasheet:
BW-40N100W+.pdf
Description:
FXD ATTEN /N /40DB 100W ROHS
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
AttenuationValue:
40dB
FrequencyRange:
0 Hz ~ 4 GHz
Power(Watts):
100W
Impedance:
50 Ohms
Category:
Attenuators
Datasheet:
ShinYuaBW-40N100W+.pdf
1. How to order BW-40N100W+ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BW-40N100W+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BW-40N100W+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BW-40N100W+.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KAT-10+ RCAT-10+ KAT-5+ QAT-2+ PAT-5+
Part Number KAT-10+ RCAT-10+ KAT-5+ QAT-2+ PAT-5+
Manufacturer Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AttenuationValue 40dB 40dB 40dB 40dB 40dB
FrequencyRange 0 Hz ~ 4 GHz 0 Hz ~ 4 GHz 0 Hz ~ 4 GHz 0 Hz ~ 4 GHz 0 Hz ~ 4 GHz
Power(Watts) 100W 100W 100W 100W 100W
Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms