Chilisin Electronics BWHP001610086N8H00
BWHP001610086N8H00
Part No.:
BWHP001610086N8H00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaBWHP001610086N8H00.pdf
Description:
INDUCTOR RF
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
BWHP
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
1.4 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
65mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz