Chilisin Electronics BWVC00404018220T00
BWVC00404018220T00
Part No.:
BWVC00404018220T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
1616 (4040 Metric)
Datasheet:
ShinYuaBWVC00404018220T00.pdf
Description:
INDUCTOR POWER
  • Related Categories
Package/Case:
1616 (4040 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
BWVC
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
790 mA
Current-Saturation(Isat):
810mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
335mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz