KEMET C0805H333J3GAL7800
C0805H333J3GAL7800
Part No.:
C0805H333J3GAL7800
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaC0805H333J3GAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SMD Indust C0G HT200C
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
Downhole
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)