KEMET C1206C154F4JAC7800
C1206C154F4JAC7800
Part No.:
C1206C154F4JAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1206C154F4JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 16V U2J 1206
Series:
SMD Comm U2J
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.88mm)