KEMET C1206C224F8JACAUTO
C1206C224F8JACAUTO
Part No.:
C1206C224F8JACAUTO
Datasheet:
ShinYuaC1206C224F8JACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 10V U2J 1206
Series:
SMD Auto U2J
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)