KEMET C1206C225J5RECAUTO
C1206C225J5RECAUTO
Part No.:
C1206C225J5RECAUTO
Datasheet:
ShinYuaC1206C225J5RECAUTO.pdf
Description:
CAP CER 1206 2.2UF 50V X7R 5%
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)