KEMET C1206C473F3GEC7800
C1206C473F3GEC7800
Part No.:
C1206C473F3GEC7800
Datasheet:
ShinYuaC1206C473F3GEC7800.pdf
Description:
CAP CER 1206 47NF 25V C0G 1%
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
ESD Protection
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)