KEMET C1206C562F5GAC7800
C1206C562F5GAC7800
Part No.:
C1206C562F5GAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1206C562F5GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V NP0 1206
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.043 (1.10mm)