KEMET C1206T470J5GAL7800
C1206T470J5GAL7800
Part No.:
C1206T470J5GAL7800
Datasheet:
ShinYuaC1206T470J5GAL7800.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V NP0 1206
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.88mm)