KEMET C1206T824J3RAL7800
C1206T824J3RAL7800
Part No.:
C1206T824J3RAL7800
Datasheet:
ShinYuaC1206T824J3RAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 25V X7R 1206
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.053 (1.35mm)