KEMET C1206X222F5GEC7800
C1206X222F5GEC7800
Part No.:
C1206X222F5GEC7800
Datasheet:
ShinYuaC1206X222F5GEC7800.pdf
Description:
CAP CER 1206 2.2NF 50V C0G 1%
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size/Dimension:
0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)