KEMET C1210C152F2GAL7800
C1210C152F2GAL7800
Part No.:
C1210C152F2GAL7800
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaC1210C152F2GAL7800.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 200V NP0 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SMD Comm C0G SnPb
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.043 (1.10mm)