KEMET C1210C823F3JAC7800
C1210C823F3JAC7800
Part No.:
C1210C823F3JAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1210C823F3JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 25V U2J 1210
Series:
SMD Comm U2J
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.88mm)