KEMET C1210T334K1RAL7800
C1210T334K1RAL7800
Part No.:
C1210T334K1RAL7800
Datasheet:
ShinYuaC1210T334K1RAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.041 (1.05mm)