KEMET C1210X104F4JAC7800
C1210X104F4JAC7800
Part No.:
C1210X104F4JAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1210X104F4JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V U2J 1210
Series:
SMD Comm U2J Flex
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.88mm)