KEMET C1210X393F8JAC7800
C1210X393F8JAC7800
Part No.:
C1210X393F8JAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1210X393F8JAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 10V U2J 1210
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
10V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.88mm)