KEMET C1812C330FHGAC7800
C1812C330FHGAC7800
Part No.:
C1812C330FHGAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1812C330FHGAC7800.pdf
Description:
CAP CER 33PF 3KV NP0 1812
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)