KEMET C1812C824J5RAC7800
C1812C824J5RAC7800
Part No.:
C1812C824J5RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1812C824J5RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)