KEMET C1812T683J5RAL7800
C1812T683J5RAL7800
Part No.:
C1812T683J5RAL7800
Datasheet:
ShinYuaC1812T683J5RAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1812
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.043 (1.10mm)