KEMET C1812X394G8JACAUTO
C1812X394G8JACAUTO
Part No.:
C1812X394G8JACAUTO
Datasheet:
ShinYuaC1812X394G8JACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.39UF 10V U2J 1812
Series:
SMD Auto U2J Flex
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)