KEMET C1812X664MCRLCAUTO
C1812X664MCRLCAUTO
Part No.:
C1812X664MCRLCAUTO
Datasheet:
ShinYuaC1812X664MCRLCAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.66UF 500V X7R 1812
Series:
KONNEKT Auto X7R
Capacitance:
0.66 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.177 (4.50mm)