KEMET C1812X665M1RLC7800
C1812X665M1RLC7800
Part No.:
C1812X665M1RLC7800
Datasheet:
ShinYuaC1812X665M1RLC7800.pdf
Description:
CAP CER 6.6UF 100V X7R 1812
Series:
KONNEKT Comm X7R
Capacitance:
6.6 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.169 (4.30mm)