KEMET C1812X942MZRLC7800
C1812X942MZRLC7800
Part No.:
C1812X942MZRLC7800
Datasheet:
ShinYuaC1812X942MZRLC7800.pdf
Description:
CAP CER 9400PF 2.5KV X7R 1812
Series:
KONNEKT Comm X7R
Capacitance:
9400 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.217 (5.50mm)