KEMET C1825C155M5RAC7800
C1825C155M5RAC7800
Part No.:
C1825C155M5RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1825C155M5RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)