KEMET C1825C273KDRAL7800
C1825C273KDRAL7800
Part No.:
C1825C273KDRAL7800
Datasheet:
ShinYuaC1825C273KDRAL7800.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)