KEMET C1825C334J2RAC7800
C1825C334J2RAC7800
Part No.:
C1825C334J2RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1825C334J2RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 200V X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)