KEMET C1825C682KGRAC7800
C1825C682KGRAC7800
Part No.:
C1825C682KGRAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1825C682KGRAC7800.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)