KEMET C1825X104K1RACAUTO
C1825X104K1RACAUTO
Part No.:
C1825X104K1RACAUTO
Datasheet:
ShinYuaC1825X104K1RACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1825
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.181 L x 0.252 W (4.60mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)