KEMET C1825X474K2RAC7800
C1825X474K2RAC7800
Part No.:
C1825X474K2RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC1825X474K2RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 200V X7R 1825
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.181 L x 0.252 W (4.60mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)