Focus LCDs C202B-UW-LW65
C202B-UW-LW65
Part No.:
C202B-UW-LW65
Datasheet:
ShinYuaC202B-UW-LW65.pdf
Description:
20X2 UWVD WHITE CHARACTER LCD
CharacterSize:
5.55mm H x 3.20mm W
OutlineLxWxH:
116.00mm x 37.00mm x 14.00mm
ViewingArea:
83.00mm L x 18.60mm W
Backlight:
LED - White
Voltage-Supply:
5V
DotSize:
0.65mm W x 0.60mm H
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C