Focus LCDs C204DLBSBSW6WN55XAA
C204DLBSBSW6WN55XAA
Part No.:
C204DLBSBSW6WN55XAA
Datasheet:
ShinYuaC204DLBSBSW6WN55XAA.pdf
Description:
20X4 STN BLUE CHARACTER LCD
ProductStatus:
Not For New Designs
CharacterFormat:
5 x 8 Dots w/Cursor
DisplayType:
STN - Super-Twisted Nematic
DisplayMode:
Transmissive
CharacterSize:
9.22mm H x 4.84mm W
OutlineLxWxH:
146.00mm x 62.50mm x 14.50mm
ViewingArea:
123.00mm L x 42.50mm W
Backlight:
LED - White
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
DotSize:
0.92mm W x 1.10mm H
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C