KEMET C2220C183J1GAC7800
C2220C183J1GAC7800
Part No.:
C2220C183J1GAC7800
Datasheet:
ShinYuaC2220C183J1GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 100V NP0 2220
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)