KEMET C2220C621MZGAC7800
C2220C621MZGAC7800
Part No.:
C2220C621MZGAC7800
Datasheet:
C2220C621MZGAC7800.pdf
Description:
CAP CER 620PF 2.5KV NP0 2220
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
620 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)