KEMET C2220C684JARAC7800
C2220C684JARAC7800
Part No.:
C2220C684JARAC7800
Datasheet:
ShinYuaC2220C684JARAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2220
Series:
SMD Comm X7R Tip-Ring
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)