KEMET C2220X303KZRLCAUTO7210
C2220X303KZRLCAUTO7210
Part No.:
C2220X303KZRLCAUTO7210
Datasheet:
ShinYuaC2220X303KZRLCAUTO7210.pdf
Description:
CAP CER 0.03UF 2.5KV X7R 2220
Series:
KONNEKT Auto X7R
Capacitance:
0.03 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.232 L x 0.197 W (5.90mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.217 (5.50mm)