KEMET C2220X474K5RAC7800
C2220X474K5RAC7800
Part No.:
C2220X474K5RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC2220X474K5RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 2220
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.232 L x 0.197 W (5.90mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)