KEMET C2225C273J5GAC7800
C2225C273J5GAC7800
Part No.:
C2225C273J5GAC7800
Datasheet:
ShinYuaC2225C273J5GAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 50V NP0 2225
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.220 L x 0.252 W (5.60mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)