KEMET C2225C684K1RAC7800
C2225C684K1RAC7800
Part No.:
C2225C684K1RAC7800
Datasheet:
ShinYuaC2225C684K1RAC7800.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2225
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size/Dimension:
0.220 L x 0.252 W (5.60mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)