KEMET C318C562F5G5TA
C318C562F5G5TA
Part No.:
C318C562F5G5TA
Datasheet:
ShinYuaC318C562F5G5TA.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.235 (5.97mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)