KEMET C320C123F1G5TA
C320C123F1G5TA
Part No.:
C320C123F1G5TA
Datasheet:
ShinYuaC320C123F1G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.290 (7.36mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)