KEMET C320C333G5G5TA
C320C333G5G5TA
Part No.:
C320C333G5G5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaC320C333G5G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.290 (7.36mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)