KEMET C320C685K3R5TA7301
C320C685K3R5TA7301
Part No.:
C320C685K3R5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC320C685K3R5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.160 W (5.08mm x 4.07mm)
Height-Seated(Max):
0.290 (7.36mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)