KEMET C321C123G2G5TA
C321C123G2G5TA
Part No.:
C321C123G2G5TA
Datasheet:
ShinYuaC321C123G2G5TA.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 200V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.260 (6.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)