KEMET C322C333GAG5TA7301
C322C333GAG5TA7301
Part No.:
C322C333GAG5TA7301
Manufacturer:
KEMET
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaC322C333GAG5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 250V C0G/NP0 RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.260 (6.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)