KEMET C322C563G1G5TA7301
C322C563G1G5TA7301
Part No.:
C322C563G1G5TA7301
Datasheet:
ShinYuaC322C563G1G5TA7301.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 100V C0G/NP0 RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.260 (6.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)